Aydın Kalfaoğlu Biyografi


8 Haziran 1950’de Lefkoşa’nın Yeni Cami mahallesinde doğdum.  İlkokul öğrenimim Kıbrısımızın güney yarısındaki Eğlence köyünde başladı, Girne’deki 23 Nisan İlkokulu’nda devam etti, Lefkoşa’daki Atatürk İlkokulu’nda son buldu. Bayraktar Ortaokulu’ndan sonra orta öğrenimimi 1968 yılında Lefkoşa Türk Lisesi’nde tamamladım.

Müzikle olan ilgim,  ağabeyim Yılmaz Kalfaoğlu’nun da büyük etkisiyle, lise yıllarım sırasında gitar çalarak başladı.  Bayrak Kuartet’e, ağabeyim Yılmaz’ın yüksek öğrenim için Türkiye’ye gitmesinin sonrasında katıldım. Müzik yaşamımın en hareketli ve en heyecanlı dönemini, Bayrak Kuartet’in, SILA 4 olarak müzik yaşamına devam etmesi sırasında arkadaşlarım Erdinç, Raif ve Ferahzat ile bu grubun dört elemanından biri olarak yaşadım. 

SILA 4’le olan müzik çalışmalarım devam ederken bir yandan da Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki öğrenimimi sürdürdüm. 1975 yılında yüksek öğrenimimi tamamlayarak mezun oldum ve avukatlık mesleğimi icra etmek üzere ülkeme döndüm. Otuzdört yıldır Avukatlık yapıyorum. 1980-1986 yılları arasında 6 yıl süreyle Lefkoşa Türk Belediyesi Meclis Üyeliği yaptım.

Evliyim. Üç kız çocuk babası ve iki torun sahibiyim.